Światowy dzień pieczenia świętowany jest 6 maja. Ma on na celu zachęcić wszystkim do samodzielnych wypieków. Między wierszami, obok zazwyczaj słodkich wypieków, warto dodać, że pieczenie samo w sobie jest jednym ze zdrowszych sposobów termicznej obróbki pożywienia. Ale, że sezon piknikowy trwa, dziś podpowiemy co upiec, aby można łatwo zabrać ze sobą na łąkę i aby wszystkim smakowało.

Owocowe muffiny

Suche składniki łączymy w jednej misce, mokre w drugiej. Następnie łączymy i na koniec dodajemy owoce, delikatnie mieszając. Foremki do babeczek wykładamy papilotkami i wypełniamy ciastek do 2/3 wysokości. Pieczemy ok. 20 minut w temperaturze 200ºC z termoobiegiem.

Muffinki z warzywami

Warzywa kroimy na małe kawałki. Papryki,suszone pomidory pokroić na małe kawałki. W jednej misce mieszamy mąkę, proszek do pieczenia i sól. Jajka roztrzepujemy z mlekiem , dodajemy roztopiony olej i mieszamy. Łączymy wszystkie składniki i dokładnie mieszamy. Foremki do babeczek wykładamy papilotkami i wypełniamy ciastek do 2/3 wysokości. Pieczemy ok. 30 minut w temperaturze 190ºC.

Ciasteczka owsiane

Banany rozgniatamy widelcem, po czym dodajemy miód, płatki owsiane i bakalie. Wszystko razem mieszamy. Formujemy ciasteczka i układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy w temp. 180ºC. przez około 25 minut.

Jeśli kiedykolwiek będziecie się zastanawiać co upiec, by sprawdziło się na wynos, wróćcie do naszych propozycji. Doskonale nadają się także na II śniadanie do szkoły czy pracy, a także w dłuższą podróż.

Smacznego!