Dziś będzie tak troszkę nietypowo. Cały czas rozprawiamy o właściwościach odżywczych i zdrowotnych produktów spożywczych, wymieniamy się przepisami. Jest to cudowne, bowiem zdrowe jedzenie staje się naszym naturalnym wyborem. Ale teraz chcielibyśmy zachęcić Was do sięgnięcia po inną literaturę – mianowicie proponujemy 3 książki na wakacje. Nie tylko o jedzeniu, ale o zdrowiu. Wybór bardzo subiektywny. 😉

Historia wewnętrzna

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którym zależy na zdrowiu! Autorka  w zabawny, ale jakże merytoryczny sposób przedstawia nam wędrówkę po… układzie pokarmowym, ze szczególnym uwzględnieniem (i uwielbieniem) jelit! Bo to właśnie tam rodzi się nasza odporność. One są odpowiedzialne za różne  alergie! A zły nastrój, depresja… czy to sprawka funkcjonowania mózgu…? Otóż nie! Jelita skrywają wiele “tajemnic”, dlatego warto dowiedzieć się dlaczego należy o nie dbać, by żyło nam się zdrowo i przyjemnie.

Zamień chemię na jedzenie

Większość z nas już wie, jak poprawnie czytać etykiety, na co zwracać uwagę przy zakupie produktów spożywczych. Jednak jeśli chcemy usystematyzować naszą wiedzę, poznać nowinki i wybiegi producentów żywności, to warto sięgnąć po tę pozycję. Znajdziemy tu także wiele przepisów, podpowiedzi co i jak jeść – szczególnie jak przemycać wartościowe produkty w daniach. Autorka udziela porad, jak unikać szkodliwej żywności i stawiać na zdrowe i naturalne rozwiązania. Pokazuje czarno na białym, jak jesteśmy manipulowani przez ogromne koncerny spożywcze; punktuje produkty, które uginają się od cukru sztucznych aromatów i barwników. Książka zdecydowanie dla początkujących w kształtowaniu zdrowych nawyków w kuchni (nie tylko jedzeniowych!).

Dieta roślinna na codzień 

Każdy nasz wybór żywieniowy wpływa i odpowiada za nasze zdrowie i samopoczucie. W końcu jesteśmy tym, co jemy. Dlatego im mniej przetworzonych produktów w naszej diecie, tym lepsze warunki do pracy dla naszego ciała i ducha. Ta książka to zbiór podstawowych informacji o tym, jak bardzo odżywcza jest jadalna roślinność. Dowiemy się mnóstwa ciekawostek o witaminach i składnikach mineralnych i realnym zapotrzebowaniu przez organizm. Poznamy zasady rządzące potrzebami żywieniowymi, w zależności od płci, wieku i sposobu życia. Autorka podaje także wiele inspiracji kulinarnych zarówno dla osób potrzebujących podreperować swoje zdrowie, ale także dla tych, którzy ciągle i ciągle poszukują nowych sposobów na zoptymalizowaniu swojej już zdrowej diety.

Czy teraz, obok beletrystyki sięgnięcie po żywieniowe książki na wakacje?

Chcecie więcej! Niebawem zdradzimy Wam, jakie sekrety skrywają książki w księgarni Farmy!