Przed sezonem wakacyjnym dużą uwagę zaczynamy poświęcać temu, jak wyglądamy. Wtedy też zastanawiamy się jak zadbać o ciało, by czuć się atrakcyjnie. Naturalnie wiemy, że kluczem do zdrowego organizmu – zarówno w kwestii tego, co jest w środku jak i tego, co widzimy na zewnątrz jest zróżnicowana zbilansowana dieta, sport oraz świadome zarządzanie emocjami. Jednak warto także wspomóc nasze ciało naturalnymi kosmetykami, aby mieć pewność odpowiedniego nawilżenia, ale także ochrony przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Jak zadbać o ciało?

Kluczem w pielęgnacji ciała, tak jak całego organizmu jest regularność oraz sięganie po najlepsze, najbardziej naturalne kosmetyki i środki higieniczne. Nie tylko dla kondycji skóry, ale także dla całego układu odpornościowego i hormonalnego ważne jest to, żeby ograniczać a najlepiej całkowicie wyeliminować różnego rodzaju składniki syntetyczne, często wręcz trujące, występujace w produktach do pielęgnacji.

Składniki wspierające nasz wygląd!

Na rynku jest coraz więcej produktów z botanicznymi dodatkami, które wspierają nasz wygląd – włosy, skórę i cerę, paznokcie czy zęby i dziąsła. Dziś chcemy się przyjrzeć kilku z nim:

  • olej migdałowy – zimnotłoczony olej migdałowy jest bogaty w substancje białkowe, NNKT, witaminy A, D,E,  i minerały, m.in.: żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, sód i cynk. Polecany jest osobom ze skóra z problemami takimi jak trądzik, podrażnienia czy zaczerwienienia. 
  • mydło marsylskie – pierwotnie było robione wyłącznie z oliwy z oliwek. Dziś tłuszczów roślinnych (min 72%) ma większą różnorodność. Znajdziemy w nim m.in.  olej kokosowy, olej palmowy czy olej arganowy. Mydło to można używać co pielęgnacji każdego rodzaju skóry, jest bardzo delikatne. Nie wysusza skóry, wręcz lekko natłuszcza dzięki czemu chroni przed promieniami UV. Poza celami kosmetycznymi doskonale sprawdza się zarówno do prania jak i sprzątania!
  • węgiel aktywny – naturalnie przyciąga wszelkie zanieczyszczenia, bakterie i toksyny, dlatego znalazł swoje zastosowanie także w kosmetyce, aby oczyścić skórę czy usunąć martwy naskórek. W pielęgnacji włosów wspiera walkę z nadmiernym przetłuszczaniem się ich oraz z łupieżem;
    • węgiel ten ma właściwości wybielające, dlatego znajdzie go m.in. w paście do zębów!

Całą ofertę kosmetyczną znajdziecie na naszej stronie – klik!