Europejski dzień bez samochodu to doskonała okazja nie tylko na to, by w wielu polskich miastach przejechać się transportem publicznym bez biletu. To przede wszystkim okazja do tego, by stanąć na nogi! Spacer, jazda na rowerze, rolkach czy hulajnodze to niewątpliwie najlepsza alternatywa dla czterech kółek.

A jak, poza obszarem aktywności fizycznej ma się to do zdrowego stylu życia?

Bez samochodu – czyli natura przede wszystkim!

To co jest najważniejsze w życiu to umiar. Nie namawiamy teraz do porzucenia doczesnego życia i oddania się skrajnościom. Wiele osób, z uwagi na miejsce zamieszkania, dojazdy do pracy czy inne życiowe okoliczności jest zmuszona do korzystania z samochodu i nie ma w tym nic złego. Dziś apelujemy o to, aby go nie nadużywać.

Naszym marzeniem jest życie w zdrowym i świadomym społeczeństwie. Chcemy, aby każdy wiedział, co skrywa się pod hasłem “zdrowy styl życia”:

  • zdrowa, ekologiczna żywność – mamy nadzieję, że dzięki naszej pracy i bio produktom w Waszych kuchniach goszczą produkty najwyższej jakości. Poza oczywistym wpływem na nasze zdrowie, bio żywność jest produkowana także w warunkach, które nie wpływają negatywnie na przyrodę. Nie tylko chodzi o nie używanie syntetycznych i szkodliwych nawozów. Fakt, że dzięki takim gospodarstwom jak Farma Świętokrzyska, produkcja takich substancji jest niższa, zasługuje na wielki brawa.
  • aktywność fizyczna – nawet minimalny ruch ma kolosalny (oczywiście pozytywny) wpływ na nasz organizm. To nie tylko szybsza przemiana materii, ale także efektywniejsze oczyszczanie i usuwanie toksyn i lepsze samopoczucie. Jest wyraźna tendencja, że aktywne osoby chętniej sięgają po zdrowe rozwiązania kulinarne, gdyż szkoda im marnować spalonych kalorii na wątpliwej jakości jedzenie. I europejski dzień bez samochodu idealnie wpisuje się w ten trend. Nie tylko jako jednorazowa akcja, ale zdrowy nawyk, warty wdrożenia każdego dnia.
  • mniej chemii i syntetyków – to nie tylko czytanie etykiet i analiza składu produktów żywnościowych, kosmetycznych czy sprzątających. To także lokalne (krajowe) wybory zakupowe które nie angażują statków i samolotów do transportu. To mniej opakowań, nawet tych biodegradowalnych. To mniej odpadów. To oszczędność energii, wody, gazu. To recykling.
  • pozytywne nastawienie – wiele badań potwierdza, że im większa radość w nas, tym łatwiej przegonić wszelkie choroby, wzmocnić odporność i podnieść jakoś życia. Zachęcamy do przeczytania tekstu właśnie o pozytywnym myśleniu (klik).

W naszych codziennych wyborach, zanim zdecydujemy się na coś, co jest szybsze i wygodniejsze, spróbujmy postawić na to, co jest zdrowsze i lepsze. Możemy mieć więcej korzyści. Dobrych wyborów, nie tylko dotyczących dnia bez samochodu, życzy ekipa Farmy!