Dzień Mamy to ważna data w naszym kalendarzu. Mamy są z nami zawsze i wszędzie, stają na głowie by nam dogodzić. Oczywiście ojcowie też są i cudowanie działają, ale wiemy, że póki co, to jednak większość kobiet ma dom na głowie. I jako mama, chcę podzielić się z Wami tym, co może sprawić, że będzie chciało mi się jeszcze bardziej. Że będę miała więcej energii. I uwaga… kwiaty choć piękne, czekoladki choć kuszące… to nie one!

Dzień Mamy – podaruj jej czas…

Z czego najbardziej ucieszyłaby się każda (no prawie każda) mama? Z czasu! Dodatkowa godzina w ciągu dnia, to byłby raj. I żeby było jasne, ta godzina, to tylko dla niej. Aby na spokojnie usiąść i wypić herbatę. Aby poczytać książkę w ciszy i samotności. Czy wyleżeć się w wannie za wsze czasy.

A jak ten czas podarować? Zabrać czy wysłać raz na jakiś czas dzieci w siną dal. Rozdzielić różne prace, które wykonują mamy na członków rodziny. Ale przede wszystkim zrobić zapasy spożywcze! Co się przyda w każdym domu i jednocześnie da mamom czas? Zobaczcie na naszą listę! I uwaga… absolutnie nie chodzi nam o to, aby tylko 26 maja czy w urodziny czy imieniny robić takie niespodzianki. Niech pod ręką zawsze będą gotowe produkty, aby zamiast mieszać w garnkach, mamy mogły zająć się sobą.

Produkty, które ucieszą mamy:

  • słodki zestaw dla mamy, a w nim: mus jabłkowy, konfitury: z  buraków i marchewki. Tak, można je wykorzystać do deserów i przekąsek dla całej rodziny. Ale nam przyświecała myśl, aby mama mogła sobie usiąść i nawet ze skoczka łyżeczką zjeść sobie w ciszy i spokoju małe co nieco. To zdecydowanie zdrowsza alternatywa dla czekoladek!
  • zestaw do yerba mate – a z nim zaproszenie dla przyjaciółek, na popołudniowe ploteczki. Bo jak już mamy taki asortyment, to w pakiecie zawsze jest kilka godzin, aby się yerba mate nacieszyć w doborowym towarzystwie!
  • zupa krem z marchewki – i to najlepiej kilka słoików od razu. A jak są małe dzieci w domu, to kilkanaście! Przelewamy do garnka, podgrzewamy i gotowe. Nie trzeba obierać warzyw, gotować, mieszać, blendować. Zamiast tego można wyskoczyć na szybką rundkę na rowerze czy na balkonie poczytać ulubioną gazetę.
  • bio risotto pomidorowe oraz soja w pomidorach albo wege gulasz w stylu tajskim – mamy doskonale potrafią organizować sobie czas i gotując jeden obiad od razu przyrządzają bazę na następny dzień, coś szykują do mrożenia, drugą ręką kręcą deser. Wszystko ogarniają, bo tak zostały nauczone, myślą, że tego się od nich oczekuje. Oczywiście nie wszystkie tak mają, ale zdecydowana większość. Wielkie pudło ze słoiczkami z gotowymi daniami oraz szczere życzenia: “Mamo, świetnie gotujesz, ale odpocznij czasem” będą doskonałym prezentem.

Mamy są najlepsze pod słońcem!

Mamy też dbają o to, aby w domach wszystko było najwyższej jakości, zdrowe, zbilansowane i jednocześnie by czasem czymś  pysznym zaskoczyć domowników. Rozmawiając z wieloma kobietami mówią, że czasem chciałyby zrobić coś ekstra, ale nie mają siły, boją się, że nie będzie super smaczne. Ale kupowanie gotowych produktów też jest niekomfortowe. Bo słyszy się: “nie chce jej się gotować”, “idzie na łatwiznę”. Drogie mamy i w zasadzie wszystko kobiety! Nikt na świecie nie dzieli się swoim sercem z innymi tak jak Wy! Dlatego, jeśli są dostępne produkty wysokiej jakości, zdrowe i pyszne, to korzystajcie!

Makaron z pesto z jarmużu będzie pyszny przede wszystkim dlatego, że to Wy wymieszacie składniki i z miłością podacie obiad do stołu. Dzieciaki i tak zjedzą kanapki z pasztetem jaglanym, bo te kanapki zrobią czułe ręce mamy!

Drogie dzieci, drodzy tatusiowie – pokażcie mamom, że są najlepsze na świecie i powiedzcie im, żeby odpoczęły, a Farma Świętokrzyska wykarmi całą rodzinę! Niech te cudowne kobiety odpoczną i mają dla siebie więcej czasu! Wtedy wszyscy na tym zyskają!