Często w wolne dni towarzyszy nam lektura. Niektórzy sięgają po kryminały czy książki przygodowe, inni wybierają poradniki, by w różnych dziedzinach podnieść jakość swojego życia. Jako że święta kojarzą nam się nie tylko ze wspólnie spędzonym czasem i odpoczynkiem, ale także jedzeniem… dużą ilością jedzenia, to chcemy zaproponować właśnie lekturę w tym temacie.

Lektura wegetariańska

Dziś na warsztat weźmiemy książkę Tomasza Nocunia “Dieta wegetariańska. Prost i zdrowa”. Nawet jeśli nie jesteście wegetarianami, to warto sięgnąć po tę pozycję. Już tłumaczymy dlaczego.

Lektura “Diety wegetariańskiej” to kompendium wiedzy dotyczące zarówno tego co i jak jeść i jaki ma to wpływ na otaczający nasz świat. Liczne doświadczenia autora poparte są wieloma rzetelnymi badaniami naukowymi, ekspertyzami. Z książki dowiem się nie tylko tego, jak skomponować posiłki bezmięsne, ale na początku poprowadzi nas przez podstawowe składniki żywności. Dzięki temu przypomnimy sobie, jak ważną rolę w naszym zdrowiu pełnią białka, węglowodany czy tłuszcze, oraz skąd je czerpać z największym pożytkiem dla organizmu.

Autor wylicza także produkty i używki, których wcale nie musimy spożywać, aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Podaje także kilka sposobów na to, jak np. rzucić palenie.

Z dietą wegetariańską idzie w parze zmiana stylu życia nie tylko w kuchni. Decydując się na ograniczenie czy eliminacje produktów pochodzenia zwierzęcego, jednocześnie podejmujemy też inną ważną decyzję. Jaką? Taką, że świadomie będziemy dbać o środowisko naturalne.

Pokarmy jakie na codzień spożywamy, mają ogromny wpływ na to, jak się czujemy czy wyglądamy. M.in. od diety zależy to, w jakim stanie jest nasza skóra, włosy czy paznokcie, czy odczuwamy popęd seksualny a także, czy mamy dobrą pamięć a może trudno jest nam się skoncentrować? Produkty roślinne doskonale wpływają na różne czynniki i zmienne w naszym życiu, dostarczając nam nie tylko niezbędnych składników pokarmowych, ale regulując liczne procesy w naszym organizmie.

Nie tylko jedzenie

Wegetarianizm czy weganizm to świadomy styl życia, oparty na etyce i uważności. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że hodowlane zwierzęta konsumują ogromne ilości pokarmów, uszczuplając areał ziem uprawnych, zasobów wodnych i przyczyniają się do produkcji szkodliwych związków chemicznych. W książce znajdziemy dokładne wyliczenia, jak potężną anty-ekologiczną bombą jest nadprodukcja pokarmów mięsnych. Poruszone są także wątki dotyczące wpływu polityki, w tym przemysłu petrochemicznego, na żywienie. Ale także znajdziemy informacje poruszające religijną i duchową stronę naszej duszy, szczególnie, gdy przeczytamy wypowiedzi Kafki, Shawa czy Byrona i zgłębimy się w to, jak wielu znanych i mądrych ludzi wybrało dietę roślinną.

Mamy nadzieję, że lektura tej pozycji zachęci Was do podjęcia działań, które małymi krokami będą zmieniać świat i razem stworzymy zdrową, piękną i szczęśliwą planetę uśmiechniętych ludzi!

A z okazji zbliżających się świąt, życzymy nie tylko owocnej lektury, ale radosnych dni w gronie najbliższych i regenerującego odpoczynku!