Banalnie prosta pasta z natki pietruszki urozmaici nasze letnie menu. I wspaniale wpłynie na nasze zdrowie. A że pietruszki (i natki!) teraz pod dostatkiem, to nie ma wymówek. Zatem do dzieła!

Pasta z natki pietruszki

Składniki: 

Przygotowanie:

Wszystkie składniki blendujemy, aż do uzyskania jednolitej pasty. Naturalnie, jeśli ktoś lubi bardziej na ostro, niech doda więcej czosnku.

Jak jeść taką pastę?

Można dodać ją do pieczywa i zajadać ze smakiem z pomidorem. Fajnie skomponuje się też z różnymi serami. Ale także może stanowić dodatek do makaronu czy ryżu.

Ta pasta z natki pietruszki jest bardzo zdrowa, a to dlatego, że zawiera w sobie dwa niezwykle cenne składniki: natkę pietruszki i czosnek. Przypomnijmy sobie co nieco o nich:

Natka pietruszki

Jest bogatym źródłem witaminy C. Ale przede wszystkim zawiera chlorofil – żywą krew roślin i potrafi naprawdę wspomóc funkcjonowanie organizm. Działa między innymi tak:

  • oczyszcza organizm z toksyn
  • chroni przed działaniem wolnych rodników
  • oczyszcza przewód pokarmowy z niestrawionych resztek i poprawiają perystaltykę jelit
  • zawartość potasu: pozytywnie wpływa na funkcjonowanie serca i neutralizuje kwasy w mięśniach
  • ma działanie przeciwzapalne
  • leczy stany zapalne i problemy skórne
  • wzmacnia naczynia, także limfatyczne, leczy żylaki
  • działa silnie alkalizująco czyli zasadotwórczo – pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową

Widzicie, w zielonych warzywach jest moc! A więcej o natce znajdziecie TU i TU.

Czosnek

Ten naturalny antybiotyk wspomaga układ odpornościowy i oddechowy oraz podnosi sprawność fizyczną i psychiczną. Najbardziej znaną i popularną właściwością zdrowotną czosnku jest jego działanie na przeziębienie. Dzięki właściwościom antywirusowym, antybiotycznym i napotnym dosknale sprawdza się przy leczeniu takich infekcji. Obniża także gorączkę. POnadto stosowany jest do usuwania zarobaczenia, niekorzystnych bakterii i drożdżowców i wspomaga rozwój korzystnej flory bakteryjnej jelit. Skoro od wieków jest stosowany w naturalnej, ludowej medycynie, to nie ma co sobie żałować. 😉 Pozostałe czosnkowe informacje do przeczytania TU.

To co, skusicie się teraz na taką porcję zdrowia?