Przyszła wiosna, wzięliśmy się za porządki i już za pasem Wielkanoc. A jak święta to i żurek wielkanocny musi być! Wiemy, że macie wiele sprawdzonych receptur, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Bardzo nas to cieszy, że spędzacie czas na wspólnym gotowaniu.

W dobie wielu różnych dolegliwości, zmiany stylu życia, w tym diety, wiele osób nie może sięgać po tradycyjne polskie potrawy i jeść je w niezmienionej formie. Ale wszyscy chcą, czuć ten wspaniały smak i aromat świątecznych potraw. Dlatego wychodzimy Wam na przeciw i proponujemy…:

Ekologiczny żurek bezglutenowy 

w dwóch odsłonach:

Co wyróżnia nasze żurki? Skład! Te gotowe produkty zostały przygotowane tak, jakbyście sami je gotowali. Bez żadnych ulepszaczy czy konserwantów, jak z babcinej kuchni. Popatrzmy na zestawienie produktów! Każdy z rodzajów żurku jest przygotowany na bazie odpowiedniej mąki – jedni wybiorą ryżową, drudzy gryczaną. Jedynym naturalnym “konserwantem” jest sól himalajska. Kluczowe, obok mąki jest dodanie soków z kapusty kiszonej jak i kiszonych ogórków. Wiemy, że zarówno sok jak i te warzywa w takiej postaci są doskonałymi naturalnymi probiotykami. W okresie świątecznym, gdy sięgamy po różnego rodzaju ciasta, czy jemy bardziej tłusto (oby nie!), dają nam ogromne wsparcie dla naszych jelit, dbając o zachowanie równowagi bakteryjnej w organizmie. Aromatu dodaje kolejny super-food – naturalny antybiotyk – czosnek. Czosnek jest także polecany jako produkt, który oczyszcza nasz układ pokarmowy i wspiera usuwanie i namnażanie się niekorzystnych bakterii, grzybów czy pasożytów. A dodatek liścia laurowego i ziela angielskiego, tylko podkreśla niezwykły smak żurku.

Żurek wielkanocny –  baza do dalszych eksperymentów kulinarnych

Koniecznie musicie spróbować bezglutenowych żurków z dodatkami. Część z Was tradycyjnie wybierze np. jajka na twardo czy dorzuci chipsy z topinamburu albo inne warzywa. A część może skusi się na dodanie do zupy grzybów… uważamy że najlepszym wyborem będą grzyby Shiitake! Można je wcześniej namoczyć w ciepłej wodzie lub zagotować bezpośrednio z zupą! Ale i tak jesteśmy ciekawi Waszych własnych pomysłów!

A z okazji zbliżających się Świąt życzymy Wam dużo radości, spokoju i odpoczynku w gronie tych których najbardziej kochacie!